Co způsobuje v hrudi těžký pocit? S srdečními problémy, ale toto nepohodlí může být známkou úzkosti nebo deprese.
Pocit těžkosti je jedním ze způsobů, jak člověk může popsat bolest na hrudi nebo nepohodlí. Mezi další pocity, které může zažít osoba s bolestí na hrudi, patří:
Tento článek zkoumá 13 příčin těžkého pocitu v hrudi a způsoby, jak s nimi zacházet.
1.
Úzkost
Úzkost může způsobit řadu fyzických příznaků, včetně těžkého pocitu v hrudi.
Úzkostná porucha je duševního stavu, který způsobuje, že se člověk cítí ustaraný, https://recenzeproduktu.top/intenskin/ znepokojen a čas. Může také způsobit mnoho fyzických příznaků. Mezi další fyzické příznaky úzkosti patří:
- Svazové napětí
- Potí
- Otřesy
- Rychlý srdeční rytmus
- Rychlé dýchání
- Závratě
- Nevolnost
- Pins and Needles
Panický útok zahrnuje mnoho z těchto příznaků najednou. Příznaky záchvaty paniky se cítí intenzivní a ohromující. Nechte člověk mít pocit, že je ve fyzickém nebezpečí, ale tyto útoky nejsou fyzicky škodlivé. Příznaky obvykle procházejí po 10–20 minutách. Deprese
Deprese je další psychologickou příčinou těžkého pocitu v hrudi. Studie z roku 2017 zjistila souvislost mezi depresí a prožíváním opakující se bolesti na hrudi. Jedna teorie je, že je to proto, že deprese ovlivňuje neurotransmitery, které řídí bolest i náladu. a bolesti doprovázené pocitem nízkého, beznadějního, vinného nebo bezcenného mohou být známkou deprese.
3.
Svalový napětí
Bolest na hrudi může být důsledkem intercostaálního svalového napětí, k němuž může dojít, když člověk přetahuje a vytáhne sval, který drží žebra na místě. na žebech a způsobujte těžký pocit v hrudi.
4.
GERD
Gastroezofageální refluxní onemocnění (GERD) je trávicí porucha, která může způsobit bolest na hrudi. Stejně jako bolest na hrudi to může způsobit:
- Nadměrné sliny
- Bolest při polykání
- Bolest v krku
5.
Perikarditida
Bolest perikarditidy se může zhoršit, pokud se člověk leží.
Perikarditida je srdečním problémem, který může způsobit bolest na hrudi. vrstvy tkáně obklopující srdce. Perikarditida nastává, když se perikardium infikuje a bobtná. Bolest se obvykle zlepšuje, když člověk sedí vzpřímeně a horší, když si leží.
6.
Angina
angina může způsobit pocit tlaku v hrudi. Stává se to, když srdeční sval nedostane dostatek krve a je to příznak koronárních onemocnění tepen.. Srdeční infarkt
nepohodlí na hrudi je jedním příznakem infarktu. Během srdečního infarktu může hrudník člověka cítit:
Mezi další příznaky infarktu patří:
- bolest v krku, čelisti, pažích, zádech nebo žaludku
- Dušnost
- Studený pot
- Dizziness
- Nevolnost
Srdeční infarkt je lékařský nouzová situace, takže každý, kdo má podezření, že má jeden, by měl hledat okamžitou lékařskou péči.
8.
Pneumonia
pneumonie může způsobit bolest na hrudi, která se zhoršuje, když člověk kašel nebo hluboce dýchá.
Jedná se o komplikaci chřipky a dalších respiračních infekcí. Mezi další příznaky pneumonie patří:
- Dušnost
- Kašel
- Chills
9.
Sbalené plíce
Částečné nebo úplně zhroucené plíce mohou způsobit, že se hrudník člověka bude cítit těžce a bolestivý.
známý jako pneumotorax, dochází k zhroucené plic a hrudní zeď. Pneumothorax může nastat sám nebo jako komplikace plicního onemocnění. Plicní embolie
Plicní embolie vyžaduje okamžité lékařské ošetření.
Těžký nebo bolestivý pocit v hrudi může být známkou plicní embolie. To je, když se zablokování objeví v plicní tepně nebo v tepně v plicích..
Blokování způsobí další příznaky, jako například:
- Lightheadness /li>
- Rozdávání
Plicní embolie je lékařská pohotovost a může být život ohrožující bez léčby.
11.
Costochondritis
Pokud má člověk bolest, kde se jejich prsa setká s jejich žebry, může mít kostochondritidu. se stává zaníceným. Bolest se může cítit horší, když se člověk dotkne oblasti.
12.
Gall kameny
Nahromadění cholesterolu nebo bilirubinu může tvořit hmoty, známé jako žlučové kameny, v žlučníku. může způsobit bolest na hrudi. Lékaři to označují za útok žlučníku. Bolest je často ostrá a náhlá, ale může se cítit jako nudné, těžké křeče.
13.
Aortální pitva
Náhlá bolest na hrudi může vyplývat z pitvy aorty.
Aorta je hlavní tepna, která pochází ze srdce. Aortální pitva dochází, když stěna aorta slz.
Toto je lékařská pohotovost a vyžaduje okamžité ošetření. Pocit hrudi se liší v závislosti na příčině. Zkoumáme ošetření mentálních a fyzických příčin bolesti na hrudi níže. Pro základní stav. Patří sem:
- Pravidelné cvičení
- Jóga, všímavost nebo meditace
- Jíst zdravou a vyváženou stravu
- Dostatek dostatečného Sleep
- Journaling
- Hledání emoční podpory od rodiny a přátel
Léčba fyzických příčin
Každá z následujících příčin příčin Těžkost hrudníku nebo bolest může mít odlišné ošetření:
- Svazový napětí: léky, které se obléká bolest, odpočinek a komprese, mohou v průběhu času uzdravit napětí.
- Gerd: životní styl a Změny stravy mohou často zabránit příznakům.
- Perikarditida: Lékař může předepsat léky ke snížení zánětu. Někdy je nutná chirurgie. Osoba může vyžadovat nemocniční ošetření, pokud jsou příznaky závažné. Úleva od bolesti v nemocnici. Disekci aorty: To může vyžadovat pohotovostní chirurgii. jejich podmínky. V tomto případě není obvykle nutné navštívit lékaře pokaždé, když dojde k příznakům. Čas.
Každý, kdo zažívá náhlou, nevysvětlitelnou, těžkou bolest na hrudi, by měl kontaktovat pohotovostní služby.
Přečtěte si článek ve španělštině.
- Body Body
- Srdeční onemocnění
- Plicní systém
- Úzkost/stres
Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, Akademické výzkumné instituce a lékařské časopisy a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .