Bourse Academy

Pokud ano, povzbuďte své dítě, aby navštívilo studentskou poradnu.

Pokud ano, povzbuďte své dítě, aby navštívilo studentskou poradnu.

Pokračování

Limit Touching

Děti, zvláště ty malé, zkoumají svůj svět prostřednictvím doteku a chuti. Miminka a batolata si vkládají hračky a jiné předměty do úst. Děti se také dotýkají zárodečných povrchů a poté obličeje, odkud se do těla dostávají viry nachlazení a chřipky.

Je nemožné uniknout všem bakteriím nachlazení a chřipky, ale připomeňte svým dětem, aby se vyvarovaly:

Dotýkat se jejich očí, nosu a úst Dotýkat se lidí ve škole (líbání, objímání a další blízký kontakt) Dávat jim věci do úst

Pravidlo „nedotýkat se“ je důležité neustále, ale ještě více, když mají děti špinavé ruce nebo když je ve škole nemoc.

Omezit sdílení

Chcete vychovat štědré dítě, ale ne, pokud jde o sdílení bakterií. Odrazte je od sdílení věcí, které obsahují mnoho bakterií nebo se obtížně čistí a dezinfikují, jako jsou:

Elektronická zařízení Pera, tužky, pastelky a fixy Gumy na tabuli knihy Hry Nůžky a sešívačky Jídlo a pití Nádobí a náčiní

Pokud je to možné, posílejte studenty do školy s jejich vlastními pomůckami a uchovávejte je v oddělených, označených kontejnerech, kójích nebo skříňkách.

WebMD Medical Reference Recenzoval Hansa D. Bhargava, MD dne 27. října 2020

Zdroje

ZDROJE:

CDC: „Čištění, dezinfekce & Hygiena rukou,“ „Kašel & Kýchání, „Jak nosit roušky“, „Co je třeba vzít v úvahu při nošení roušek“.

KidsHealth: “Chřipka (Chřipka)”, “Chřipka: Zastavte šíření.”

MedlinePlus: Bakterie a hygiena.

Pediatrie: “Prevence udušení mezi dětmi.”

Národní nadace pro infekční nemoci: „Udržování chřipky mimo školu“.

Když děti zamíří na vysokou školu, začnou být samostatnější, ale stále potřebují vaši podporu.

„Je to velký posun ve vašem vztahu s vaším dítětem. Rodiče často nejsou připraveni na vzdálenost a nezávislost, kterou mladí dospělí potřebují,“ říká Annette Reiter, licencovaná manželská a rodinná terapeutka v St. Petersburg, FL.

Možná se ptáte, zda je vaše dítě zdravé a stíhá školní úkoly. Ale také mu chcete dát dostatek prostoru pro růst a samostatné učení.

Těchto pět tipů vám i vašemu dítěti může pomoci usnadnit přechod.

Ukažte jim důvěru

Někteří rodiče chtějí svým dětem každý den zavolat nebo poslat SMS, aby si promluvili o svých známkách a domácích úkolech, říká Reiter. Je však lepší poslat zprávu, že svému dítěti důvěřujete, tím, že ho necháte převzít zodpovědnost za své školní úkoly.

“Pokud opravdu nebojují, nechte jejich známky na nich,” říká Reiter.

Když vám vaše dítě řekne o problému, který má – například o konfliktu se spolubydlícím –, nespěchejte to za ni vyřešit. Místo toho ji poslouchejte a koučujte, jak to vyřešit.

“Je čas, aby vyřešili většinu drobných problémů ve svém životě,” vysvětluje Reiter. “Pokud jim neustále běžíte na pomoc a nedovolíte jim zažít stres, pak nebudou mít způsoby, jak zvládat stres jako dospělí.”

Vytvořte si plán, jak zůstat v kontaktu

Promluvte si se svým dítětem o tom, jak často budete komunikovat, když je na vysoké škole. Najděte způsoby, jak zůstat v kontaktu, které budou fungovat pro vás oba.

„Buďte flexibilní, pokud jde o používání technologií, které vaše dítě preferuje, jako je video chatování, textové zprávy nebo rychlé zasílání zpráv,“ říká Cora Collette Breuner, MD, MPH, profesorka adolescentní medicíny na University of Washington.

„Pokud děti vědí, že se s nimi snažíte setkat na jejich úrovni, více se otevřou,“ poznamenává.

Děti také oceňují, když jim občas posíláte zábavné zprávy, říká Laura Kastner, PhD, klinická psycholožka z University of Washington..

„Namísto toho, abyste se jen ptali, jak dopadli v testu, pošlete jim vtipný obrázek rodinného psa, který prochází odpadky,“ říká.

Pokračování

Věnujte pozornost příznakům potíží

Pokud vaše dítě náhle zaznamená velkou změnu osobnosti – například když velmi společenské dítě začne trávit spoustu času o samotě – mohlo by to být něco, o čem si s ním můžete promluvit. jde mu to dobře? Jaké jsou jeho známky? MÁ hodně večírky, moc spí nebo vykazuje nějaké jiné známky, které vás znepokojují?

Pokud ano, povzbuďte své dítě, aby navštívilo studentskou poradnu. Pokud vaše dítě žije na koleji s RA (rezidentním poradcem), můžete se obrátit na RA a získat zpětnou vazbu. Zvažte také návštěvu kampusu a osobní kontrolu dítěte.

Promluvte si o návštěvách předem

Když se vysokoškoláci vrátí domů na prázdniny nebo prázdniny, očekávají, že budou mít více svobody než na střední škole. Nejlepší je promluvit si se svým studentem předem o pravidlech vaší domácnosti.

„Prodiskutujte svá očekávání ohledně věcí, jako je zákaz vycházení, praní prádla a udržování čistoty v pokoji,“ říká Breuner.

Během jejich návštěv počítejte s tím, že bude chtít trávit čas se svými přáteli. Promluvte si s dítětem předem o tom, které rodinné večeře a setkání chcete, aby se účastnilo. “Pokud o tom vyjednáte, než se vrátí domů, může to zabránit zraněným pocitům,” říká Kastner.

Ukažte svému dítěti stejnou úctu. Pokud ji navštívíte na vysoké škole, promluvte si s ní předem. Neukazujte se jen na koleji nebo v bytě, pokud o to opravdu nemáte zájem.

Užijte si Nový vztah

Někteří rodiče mají problém opustit roli, kterou měli, když jejich dítě chodilo na střední školu. Místo toho byste mohli přijmout odměny za svou novou roli.

„Je zábavné sledovat, jak se vaše dítě stává dospělým, a poplácat se po zádech za dobře odvedenou práci,“ říká Reiter.

Funkce WebMD Recenze Hansa D. Bhargava, MD dne 29. října 2013

Zdroje

ZDROJE:

Annette Reiter, MA, licencovaná manželská a rodinná terapeutka, St. Petersburg, FL; spoluautor, Zahájení: Rodičovství na vysokou školu a dále.  

Cora Collette Breuner, MD, MPH, profesorka adolescentní medicíny, oddělení pediatrie, Seattle Children’s Hospital, University of Washington. 

Laura Kastner, PhD, klinická profesorka, katedra psychiatrie a behaviorálních věd, University of Washington; spoluautor papillor a štítná žláza, První roky: Strategie pro rodičovství od seniorského roku po vysokoškolský život.

Naučit děti dobře jíst může být složité. Nechcete jim poskytnout více faktů, než dokážou pochopit, nebo proměnit každé jídlo v přednášku. Ale čekat příliš dlouho a mezitím by si mohli osvojit nezdravé návyky.

„Děti potřebují vědět, že každé jídlo, které vloží do svého těla, je ovlivňuje,“ říká Danelle Fisher, MD, předsedkyně pediatrie v Providence Saint John’s Health Center v Santa Monice, CA.

Rodiče mohou toto poselství šířit tím, že budou s dětmi mluvit o potravinách, které dávají do svého těla, proč na tom záleží a jak se mohou naučit dělat ta nejzdravější rozhodnutí.

Nejen pravidlo, ale rutina. Ujistěte se, že zdravá jídla jsou výchozím nastavením pro jídla vaší rodiny, a zapojte všechny do výběru výživných a chutných možností. Vezměte děti s sebou do obchodu s potravinami nebo na farmářský trh. Mladší děti si mohou vybrat čerstvé ovoce a zeleninu. Starší děti mohou převzít větší role, jako je výběr receptů a vytváření nákupního seznamu.

Ukažte dětem, jak vypadá „správné stravování“. Vysvětlete, že by měli naplnit polovinu svého talíře ovocem a zeleninou, které obsahují živiny, které pomohou jejich tělu růst. Druhá polovina by měla být celozrnné a libové bílkoviny, které jim dodají energii na běhání, tanec a hraní. Když vaříte nebo nakupujete, ukažte jim různé příklady těchto klíčových skupin potravin.

Vyvarujte se označování potravin jako „dobré“ nebo „špatné“. Děti by se měly naučit, že všechny potraviny mají v jejich jídelníčku své místo. Označte potraviny jako „jít“, „pomalu“ nebo „whoa“. Děti mohou „zelenou“ potravinám, jako jsou celozrnné výrobky a odstředěné mléko, které by měly mít každý den, a „zpomalit“ s méně zdravými potravinami, jako jsou vafle. Potraviny s nejmenší výživou, jako jsou hranolky, nemusí být zakázány, ale děti by se měly zastavit a dvakrát si rozmyslet, než je budou jíst často.

Mluvte o velikosti porce. Není důležité jen to, co děti jedí, ale také kolik. Dokonce i velmi malé děti se mohou naučit, že množství rýže nebo těstovin, které jedí, by mělo odpovídat velikosti jejich pěsti. Bílkoviny by měly mít velikost dlaně a tuky jako máslo nebo majonéza na špičce palce. Když kupujete balené potraviny, nechte děti, aby vám pomohly najít velikost porce. Pak si promluvte o tom, proč je dobré se toho držet.

Pokračování

Omezte sladkosti. Vysvětlete starším dětem, že cukrovinky a sušenky sice chutnají dobře, ale cukr může jejich tělu více uškodit než pomoci. (Mladším dětem můžete říct, že příliš mnoho sladkostí jim způsobí, že si budou připadat „mravně“.) Poté nabídněte čerstvé ovoce k dezertům a omezte pamlsky na dvakrát až třikrát týdně, abyste udrželi chuť na sladké pod kontrolou.

Pomozte dětem zůstat v kontaktu s jejich „hladovými signály“. Narodili jsme se s vědomím, že máme jíst, když máme hlad, a přestat, když jsme sytí. Ale to je snadné ignorovat, když jste obklopeni občerstvením a obřími porcemi. Abyste dětem pomohli naslouchat svému tělu, nenuťte je, aby si daly „ještě jedno sousto“ nebo si umyly talíř. Vypínejte obrazovky i během jídla. Odvádějí pozornost dětí od toho, aby věnovaly pozornost tomu, kolik toho sní a kdy mají dost.

Modelujte správné stravovací návyky. Pokud své děti nutíte jíst brokolici, ale sami se jí nikdy nedotknete, možná se budete muset blíže podívat na svůj jídelníček. Každé sousto, které ukousnete, je důležité. „Role modeling je jedním z nejlepších způsobů, jak přimět své děti ke zdravějšímu stravování,“ říká Stephanie Middleberg, registrovaná dietoložka v New Yorku.

Jezte večeři jako rodina. Děti, které jedí s rodinou, častěji jedí zdravé ovoce, zeleninu a celozrnné výrobky. (Také jsou méně náchylní k svačině nezdravého jídla.) Při jídle nemusíte přednášet o výživě. Udělejte ze společného jídla zábavu. Zapněte hudbu, vyberte si hloupé hry nebo nechte děti pozvat kamaráda.

Informujte se u svého rodinného lékaře. Pokud si myslíte, že vaše dítě potřebuje zhubnout nebo přibrat, nedržte mu dietu. Místo toho si promluvte s jejich lékařem. “Váš pediatr vám může pomoci diskutovat o základních skupinách potravin, chování při jídle, porcích jídla a hmotnosti,” říká Fisher.

Funkce WebMD Recenze Renee A. Alli, MD dne 28. června 2016

Zdroje

ZDROJE:

Danelle Fisher, MD, FAAP, předsedkyně pediatrie, Providence Saint John’s Health Center, Santa Monica, CA.

Stephanie Middleberg, RD, CDN, zakladatelka Middleberg Nutrition, New York City.

Americké ministerstvo zemědělství: „Omezte sladkosti pro vaše děti.“

Mayo Clinic: “Dětská výživa: 10 tipů pro vybíravé jedlíky.”

Zdravotní systém University of Michigan: “Poruchy příjmu potravy: Co rodiny potřebují vědět.”

KidsHealth.org: „Váha vašeho dítěte“, „Jdi, pomalu a hurá: Dětský průvodce správným stravováním“, „Děti a jídlo: 10 tipů pro rodiče“, „Zdravé stravování“, „Udržování velikosti porcí pod kontrolou“.

FDA: “Výživové štítky: Tipy pro rodiče.”

Evropská rada pro informace o potravinách: „Vliv rodičů na potravinové preference dětí a příjem energie“.

Holley, C. Appetite, zveřejněno online 30. prosince 2014.

Porod je pro mnoho žen úžasným zážitkem. Poté, co se vaše dítě narodí, je normální soustředit veškerou svou pozornost a úsilí na vaše dítě. Ale stejně důležité je pamatovat na to, abyste se o sebe postarali. Porod není snadný a vaše tělo potřebuje spoustu času na zotavení.

Zotavení z porodu

Zotavení z porodu nějakou dobu trvá. Mnoho žen se začne cítit jako samy asi za 6 až 8 týdnů, ale může to trvat několik měsíců. Jak se vaše tělo přizpůsobuje, je normální cítit nějaké bolesti.

Během období zotavení mohou vaše hormony kolísat a můžete zaznamenat změny nálady, dočasné vypadávání vlasů a zvýšené pocení v noci. Můžete také zaznamenat zácpu, zadržování vody a hubnutí.

Některé z nepříjemnějších změn, které můžete zažít, jsou:

Bolest perinea Hemoroidy Bolest břicha Vaginální krvácení nebo výtok Bolavé bradavky a prsa

Zatímco nepohodlí po porodu je normální, určité bolesti nebo příznaky související s poporodní endometritidou nejsou. Co je tedy poporodní endometritida a jak ji lze léčit?

Co je poporodní endometritida?

Poporodní endometritida je infekce, která se u některých žen rozvine po porodu. Infekce se vyskytuje ve výstelce dělohy (endometrium) nebo v horním genitálním traktu.

Tato poporodní infekce je způsobena bakteriemi. Tyto bakterie mohou být ve vás již před narozením, nebo se mohou dostat dovnitř během porodu. Bakterie typicky pocházejí z dolních genitálií nebo gastrointestinálního traktu. Tyto organismy se pak během porodu dostanou do endometriální dutiny a způsobí infekci.

Obvykle je většina případů poporodní endometritidy diagnostikována do 10 dnů po porodu. U některých případů však může trvat až 6 týdnů, než se plně rozvinou.

Bakterie jakéhokoli druhu mohou způsobit poporodní endometritidu. Nejčastějšími viníky jsou však streptokoky skupiny B a stafylokoky (stafylokoky).

Příznaky a příznaky poporodní endometritidy

Hlavním příznakem poporodní endometritidy je horečka, která se vyvíjí až 72 hodin po porodu. Mezi další příznaky poporodní infekce patří:

Bolest, citlivost nebo otok břicha nebo břicha Zimnice Bolest při močení nebo při sexu Abnormální vaginální výtok, který má nepříjemný zápach nebo krev Celkový pocit nepohodlí nebo nevolnosti Bolest hlavy

Pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, zvláště pokud jsou spojeny s horečkou, můžete mít poporodní endometritidu.

Pokračování

Kdo dostane poporodní endometritidu?

Výzkumy ukazují, že u 5 až 7 % žen se po porodu rozvinou poporodní infekce. Poporodní endometritidu může dostat každá žena, ale míra infekce je u porodů císařským řezem (C-sekcem) 5–10krát vyšší než u vaginálních porodů.

Pouze u 1–3 % žen, které rodí vaginálně, se rozvine poporodní endometritida, ale u 27 % žen, které podstoupí císařský řez, se infekce rozvine. 

Kromě císařských řezů, další rizikové faktory, které přispívají k rozvoji poporodní endometritidy, zahrnují:

Prodloužený porod Prodloužené prasknutí fetálních membrán Infekce během těhotenství Interní vyšetření během porodu Poporodní krvácení Odstranění placenty ručně nebo neúplné odstranění Bakteriální vaginóza Stolice novorozence uvnitř plodové vody

Diagnostika a léčba poporodní endometritidy

Infekce během prvních 24 hodin po porodu jsou obvykle zachyceny, když jste stále v péči zdravotnického personálu. Mimo toto okno byste si měli domluvit schůzku se svým lékařem, pokud máte podezření, že máte poporodní infekci.

Váš lékař vám může provést fyzickou prohlídku a zeptat se na vaše příznaky, aby vás diagnostikoval. Mohou provést vaginální výtěr, krevní test nebo test moči k potvrzení infekce.

Poporodní endometritida se léčí antibiotiky. Existuje několik různých druhů antibiotik, které se předepisují k léčbě poporodní endometritidy, a většina z nich se obvykle podává s IV. Příležitostně mohou být tato antibiotika podávána injekčně.

Tři z nejúčinnějších antibiotik pro boj s tímto typem infekce jsou klindamycin, gentamicin a ampicilin. Váš lékař může předepsat jeden nebo kombinaci těchto tří.

Pokud je poporodní endometritida zachycena a rychle léčena, obvykle nedochází k žádným trvalým následkům. Pokud se infekce neléčí příliš dlouho, může se změnit v sepsi, infekci, která se šíří do vašeho krevního oběhu a může být život ohrožující.